KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546267
nr 1354 6267
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Åkerlandskap med två kvinnor, Signerad. Grisslehamn 1923. Olja på duk 63x78 cm
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:28:25
19/10 13:06:43
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren